Треті Європейські Ігри де прийняли участь спортсмени з Одеси

Шестеро спортсменів з Одеської області виступили на п’ятий день Європейських ігор, які проходять у Малопольському воєводстві Польщі. Найближчим до виграшу медалі був фехтувальник-шабліст Андрій Ягодка.

ОСНОВНІ ДЕТАЛІ

Микола Мільчев участвував у стендовій стрільбі, де він брав участь у розстрілі за місце у фіналі, після показу результату 122/125 у кваліфікації. Також недалеко від фіналу опинилися Ірина Маловічко та Вікторія Науменко.

Андрій Ягодка з Одеси зайняв 8-е місце у персональному змаганні шаблістів, він програв лише майбутньому переможцю. Два учасники єдиноборств – боксер Юрій Захарєєв та тайбоксер Ігор Любченко – виграли свої перші бої.

СТЕНДОВА СТРІЛЬБА

Микола Мільчев показав результат 122/125 (24+24+25+25+24) у кваліфікації (125 пострілів), але це не було достатньо для прямого входу у фінал (топ-8), оскільки три спортсмени набрали 124 та 123 очки, а ще семеро, включаючи українця, отримали по 122. Розстріл не призвів до успіху цього відомого майстра.

Його учениці Ірині Маловічко не вистачило двох влучних пострілів, щоб принаймні узяти участь у розстрілі – її результат становив 118/125. У Вікторії Науменко було 116 очок, це 11-е та 13-е місця відповідно. Як видно, рішення прийшло з декількох “тарілок”.

ФЕХТУВАННЯ

Андрій Ягодка, шабліст з Одеси (тренери – Олександр Васютін, Олександр Красовський), завершив свій участь на 1/4 фіналу індивідуальних змагань, програвши у напруженому матчі Сандро Базадзе, лідеру світового рейтингу, який в кінці кінців і став переможцем змагань. Андрій поступився Базадзе з рахунком 11:15, при цьому він підкреслив, що два рішення суддів у вирішенні фехтувальних ситуацій були спірними: “Якщо немає медалі, то здається, ти ніхто, хоча саме змагання показало, що я можу бути на рівних з найсильнішими у світі”.

На попередньому етапі, у групі B, Андрій Ягодка здобув перемогу над болгарином Іваном Мандовом (5:2), ірландцем Міхалісом Карімлідісом (5:0), грузином Гогу Какаурідзе (5:4), втративши пункти іспанцю Сантьяго Мадрігалю (2:5) та греку Ангелосу Пагкалосу (3:5). Інший опонент – німець Матьяш Сабо – відмовився від змагань через “медичні обставини”. В результаті, Андрій був розставлений в основному сідлові як 24-й номер, що не завадило йому потрапити в топ-8.

У 1/32 фіналу Андрій переміг грека Васіліоса Предаріса (15:8), а потім, з тим же рахунком, переміг Луку Куратолі з Італії, багаторазового призера світових чемпіонатів, бронзового медаліста Олімпійських ігор 2020 в командних змаганнях (8-й номер у світовому рейтингу). Більш важким виявився матч проти його командного товариша Василя Гумена, який одесит виграв з невеликою перевагою (15:13). “Не дивно, що бій був настільки напруженим, ми разом тренуємося і добре знаємо один одного,” – зазначив Андрій у своїх коментарях після змагань.

БОКС

Світовий чемпіон Юрій Захарєєв (тренер – Сергій Данильченко) в першому поєдинку (1/16 фіналу) у ваговій категорії до 71 кг провів складний бій проти поляка Даміана Дуркача, який брав участь в Олімпійських іграх 2020, але не володіє міжнародними нагородами з великих змагань. За підсумком бою перемогу із рахунком 3:2 (28:29, 29:28, 28:29, 30:27, 29:28) отримав Захарєєв, який народився в Білгород-Дністровському районі.

У 1/8 фіналу Юрій зійдеться з турецьким боксером Ердеміром Тургуланом, який, подібно до його попереднього суперника з Польщі, не має в своєму активі нагород з великих змагань. У першому раунді турецький спортсмен легко обіграв Даврона Базорова з Молдови.

Поєдинок відбудеться 27 червня о 20.00. Боксерські змагання проходять у Новому Таргу.

На підтримку Юрія Захарєєва приїхав перший віце-президент Федерації боксу Одеської області Олександр Гордієнко (на фото: в центрі). З його лівого боку – Юрій Захарєєв, а праворуч – головний тренер національної збірної України Дмитро Сосновський.

ТАЙБОКС

П’ятикратний світовий чемпіон з тайбоксу Ігор Любченко (тренери – Павло Євтушенко, Ганна Євтушенко) дуже впевнено стартував на Європейських іграх у ваговій категорії до 67 кг. Його противник з Греції, Димос Асімакопулос, не мав жодних шансів – поєдинок було достроково зупинено в третьому раунді.

У півфіналі, який відбудеться наступного дня, 26 червня, Ігору доведеться зустрітись із шведом Свеном Лінусом Бюландером. Початок бою заплановано на 17:15.

ШОСТИЙ ДЕНЬ. Тхеквондо

На цей день, крім Миколи Мільчева та Ірини Маловічко, свої сили за медалі спробує 19-річна спортсменка з тхеквондо Рената Подолян (тренер – Віктор Подолян), для якої ці змагання стануть дебютними. Вона буде брати участь у ваговій категорії “+73 кг”. У першому раунді (1/8 фіналу) її противницею стане 26-річна полька Александра Ковальчик, яка посіла 5-те місце на Олімпійських іграх 2020 року. Поєдинок заплановано на 11:12.